• WhapsApp: 0 505 00 99 505
bws

Bey Web Site - Domain - Tasarım - Hosting

hosting teknik altyapımız

Çalıştığımız Veri Merkezleri

 Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük veri merkezleriyle çalışıyoruz. Türkiye’de İstanbul, Bursa ve İzmir’de; Avrupa’da Paris, Amsterdam, Londra ve Nürnberg’de bulunan veri merkezlerinde yer alan sunucularımız tüm lokasyonlarda maksimum performans verecek şekilde dizayn edilmiştir.
 

Fiziksel Güvenlik

 Çalıştığımız veri merkezlerinde her noktaya yerleştirilmiş güvenlik kameraları ile izleme yapılmakta ve bu görüntüler 24 saat boyunca kayıt altına alınmaktadır. Binaların genelinde konumlandırılmış olan duman ve gaz dedektörleri ile binanın yangın güvenliği sağlanmaktadır.
 

Ağ Altyapısı

 Yeraltından veri merkezlerine ulaşan yedekli fiber optik hatları özel olarak fiziksel olarak korunmakta ve güvenlik kameraları ile bina içi geçiş noktaları izlenmektedir. Juniper marka router-firewall üzerinde sonlanan fiber hatlar yine Juniper marka donanımlarla hazırlanmış olan ağlara ulaşmaktadır. Layer 3 veri merkezi ağ yapısında tüm portlar v-lan olarak ayrılmış durumdadır.
 

İklimlendirme

 Veri Merkezlerinin iklimlendirilmesinde “free cooling” adı verilen doğal iklimlendirme teknolojisi kullanılıyor. Bu yöntemi kullanarak veri merkezinde yer alan sunucuların yer aldığı odaların ideal sıcaklıkta tutulması için dış ortamdaki hava sıcaklığı kullanılır.
 

Operasyon

 Sunucularımızın yer aldığı veri merkezlerinde profesyonel teknik ekibimiz 365 gün boyunca günün her saati 7/24 hizmet vermektedir. Sunucularımızı monitoring sistemlerimizle sürekli izliyoruz. Bu sayede bir problem oluştuğu anda veya oluşmadan önce uzaktan veya yerinde müdahaleyi sağlıyoruz. Bu hizmeti ayrıca bizden Co-Location hizmeti alarak sunucusunu kabinlerimizde barındıran müşterilerimiz için de SLA sözleşmesi kapsamında sağlayabiliyoruz.
 

Daha fazlası için…

 Çalıştığımız veri merkezleriyle ilgili daha fazla bilgi almak veya sistem odalarımızdan yer kiralayarak altyapımızı kullanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAPAT