Domain Tescil İşlemleri

Domain Nasıl Satın Alınır ve Tescil İşlemleri Nasıl Yapılır?

Domanin Satın Alma
Domain(alan adı) web sitemizin ismi olup verilerimizi (içeriklerimizi) bu ismin uzantıları şeklinde internette yayınlayabiliriz. Türkçe domain alırken Türkçe karakterler kullanmamanız gerekmektedir. Domain seçerken web site ismimizin çok uzun olmamasına dikkat edebilirsiniz. Uzun web site isimleri arama motorları tarafından anlaşılmamakla birlikte sitenizi içeriğini tam yansıtamamaktadır. İnternette bir çok domain satın al reklamı bulunmaktadır. Domain satın alacağız yerin kullanıcı desteklerini sorgulatmanızı tavsiye ederiz.

Domain Nasıl Alınır?
Domaini almak için ilk olarak domain tescil işlemi yaptırmamız gerekmektedir. Domain tescil işlemi hosting ve domain hizmeti veren firmalar tarafından sağlanmaktadır. Bu firmaların web sitelerinde domain sorgulama panelleri bulunmaktadır. Bunun nedeni aynı domain ismini farklı kişilerinde almış olmasıdır. Bu domain ismini ana sayfamızda sorgulatıp eğer o domain kaydı yapılmamış ise domain kaydını belirli adımları uygulayarak alabilirsiniz.

Domain (Alan Adı)
Domain tescil işleminden başarı ile geçtikten sonra artık bir web site ismimiz bulunmaktadır. Domainleri alırken bir yıllık veya birden fazla örneğin; 3 yıllık o web site ismini alabilirsiniz. Domaini .com , .net , .org gibi uzantılar ile deneyebilir hangisini dilerseniz seçebilirsiniz. Biz sizlere Bey Web Siten’in ana sayfasında bulunan domain sorgulama panelinden domain ismini sorgulayabileceğinizi tavsiye eder ve bu konuda güvenli bir ödeme platformu ile domaininize kavuşabilirsiniz. Domain (alan adı) almadan önce aklınızdaki soruları da bizlere iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın